o MNE

SOM

Kvalifikovaná učiteľka

anglického jazyka s dlhoročnou praxou.

MÁM štátnu skúšku

z anglického jazyka a literatúry.

UČILA som na stredných aj

v jazykových školách.

Mám skúsenosť s individuálnou výukou,

skupinovými kurzami a študentmi

všetkých vekových

 kategórií a jazykových úrovní.

Dva roky som žila a pracovala

v Severnom Írsku,

pár mesiacov som pracovala

vo Wisconsine,USA.

 

Firmy, organizácie, s ktorými som spolupracovala alebo ešte spolupracujem:

 • Amera a.s.        
 • Akadémia vzdelávania a.s., pobočka Žiar nad Hronom
 • Ekonoom s.r.o.
 • IJAV, pobočka Žiar nad Hronom 
 • Múzeum Kremnica                                                                 
 • SAPA Profily a.s.
 • Obecný úrad Slaská

Prečo ja?

 • Mám dlhoročnú prax
 • Som flexibilná a spoľahlivá
 • Neustále na sebe pracujem a zdokonaľujem sa

Čo získate?

 • Výučbu prispôsobenú Vaším schopnostiam a požiadavkám
 • Učebné materiály a 1. hodina zdarma
 • Tipy a rady ako zlepšiť svoju jazykovú úroveň

Môj príbeh

Angličtinu učím ako kvalifikovaná učiteľka zhruba 10 rokov. Začínala som popri VŠ v Akadémii Vzdelávania, učila som na gymnáziu a počas materskej som si založila živnosť, aby som nevyšla z cviku a zároveň mohla tráviť čas doma s mojimi deťmi. Počas materskej som pochopila jednu zásadnú vec, a to síce, že cudzí jazyk by sme sa mali učiť rovnako, ako sme sa naučili ten náš materinský. Dieťa reč najskôr počúva, spája si ju s rôznymi situáciami, slová s predmetmi a až potom prídu na rad prvé slová, neskôr vety. Pri tom všetkom je vnútorne motivované povedať viac a nepochybne mu tie prvé vyslovené slová či vety prinášajú dobrý pocit zo seba a radosť z pochopenia. Ak mu pomôžeme, napr. čítaním kníh alebo hraním rôznych slovných hier, ktoré ho navyše bavia, rozrozpráva sa ešte rýchlejšie. A to je rovnako dôležité aj pri učení sa cudzieho jazyka. Vnútorná motivácia študenta k učeniu sa anglického jazyka je však veľký problém na ZŠ a SŠ, pretože mnohí študenti sa učia anglický jazyk len preto, že musia. No našťastie pri “mimoškolských” študentoch tento problém odpadá a riešime len, ako sa ten jazyk najrýchlejšie a najlepšie naučiť.
Keďže každý študent je iný, sú iné aj moje vyučovacie metódy. To vysvetľuje názov mojej webstránky – angličtina na mieru. Nedržím sa totiž len jednej vyučovacej metódy alebo aktuálneho trendu vo vyučovaní cudzích jazykov typu priama metóda, ale kombinujem tradičné postupy s inovatívnymi, na základe schopností a požiadaviek konkrétneho klienta alebo skupiny klientov.
Vďaka tomu, že som istý čas prežila vo Wisconsine, ale najmä v Severnom Írsku, ktoré sa stalo mojou srdcovkou, mám skúsenosť s rôznymi “odtieňmi” tohto krásneho jazyka. Tieto pobyty mi dali istý nadhľad a najmä som pochopila, že “čistá” angličtina, akú nás učia v školách, vlastne neexistuje a keď som chcela zapadnúť, musela som si ju značne “pošpiniť”. Pár kolegov v práci sa mi zvyklo smiať, že rozprávam príliš spisovne, (možno som im znela tak, ako by nám dnes znel Štúr hovoriaci po slovensky . Paradoxne sa mi teda stalo, že som musela začať robiť chyby, za ktoré som na škole v testoch strácala body. Na druhej strane, keď domáci potrebovali napísať úradný list alebo vyhláskovať anglické slovo, vždy sa obrátili na mňa. A tak som postupne upustila od pravidiel gramatiky a prestala sa stresovať tým, že poviem niečo nesprávne, pretože práve tie chyby tú moju angličtinu “poľudštili”.
K tomu sa snažím viesť aj svojich študentov. Nebáť sa rozprávať, aj keď s chybami, pretože nemému človeku, ani vlastná mater nerozumie:-) Samozrejme, netvrdím, že nemá zmysel učiť sa anglickú gramatiku, len si myslím, že naše štátne školy jej kladú prílišnú váhu a venujú jej viac času, ako je nutné a tak nezostáva priestor na jej praktické precvičovanie. Som toho názoru, že “pravidlá hry sa dajú lepšie pochopiť jej hraním” a tohto presvedčenia sa snažím držať aj v mojej výučbe. Plus by to mala byť zábava pre všetkých zúčastnených, čiže by ste sa na mojich hodinách nemali nikdy nudiť;-)(Priznávam, že toto sa mi na škole ako učiteľke vždy nedarilo, keďže učebné plány sú neúprosné a tlak na ich dodržiavanie silný.)
Ak sa teda rozhodnete naučiť sa/ zdokonaliť sa so mnou v angličtine, sľubujem Vám, že urobím všetko pre to, aby sa tak aj stalo. A nie je to predvolebný sľub politikov.;-) 
Teším sa na naše spoločné hodiny!!